Yeni Rolex Yacht Master II 2017’yi Tanıyalım !

rolex yacht master 2 ii eta swiss watches Yeni Rolex Yacht Master II 2017'yi Tanıyalım !

Baselworld Rolex salonunda dikkatlerin çoğu yeni Sea-Dweller, Sky-Dweller ve Daytona’da olmakla birlikte, düşünülmesi gereken yeni bir Yacht-Master II de var. “Yeni”, 2017 Yacht-Master II’yi tanımlamak için belki de iyi bir yoldur. Aslında yeni bir modelden çok daha fazla yenilik. 2017, Yacht-Master II’nin 10. yıldönümüdür. Dolayısıyla, Rolex’in tasarımını biraz daha da ferahlatacağı mantıklı.

Rolex Yacht Master II’nin Yeni Jenerasyonu

Yeniden tasarlanan Rolex Yacht-Master II‘nin tüm ayrıntılarını inceleyelim. Öncelikle, ince merkez saat ve dakikalık butonların önceki modellerin yerine, yeni Yacht-Master II’nin şimdi Mercedes tarzı basma tuşları var. Submariner, GMT-Master II ve diğer Profesyonel Oyster modellerinde bulunan ellerle aynı olan Mercedes tarzı eller, Yacht-Master II’de iyi çalışıyor. Dahası, eller üzerindeki daha geniş yüzey alanı daha fazla lüminesans anlamına gelir, böylece karanlıkta daha belirgin bir görünüm sağlar.

rolex yacht master 2 ii replika saat atasaat Yeni Rolex Yacht Master II 2017'yi Tanıyalım !

Kadrandaki diğer değişiklikler 12 ve 6 saat işaretçilerinde bulunur. Önceki sürümlerde düzinelerce kare indeksleri vardı, ancak Yacht-Master II’nin yeni versiyonu ondan sadece onda. Bu onlara katılmak, saat 12’de ters üçgen ve saat 6’da bir dikdörtgen. Yine, bu Profesyonel kategorisine giren diğer Rolex spor saatlerine benzer bir tasarım.

Dört Yatch-Master II referansının her biri şimdi bu yeni kadranı barındırıyor. Paslanmaz çelik, sarı altın, beyaz altın ve platin ve Everose ve paslanmaz çelik modeller.

Rolex Kalibre 4161

Yacht-Master II’nin eski sürümleri gibi, bu yılki model de Rolex Calibre 4161 otomatik mekanizma üzerinde çalışıyor. Şirket içi hareketi 35.000 saatlik bir çalışma sağladı ve yaklaşık 360 parça içeriyordu. Yacht-Master II’nin Kalibre 4146 aslında Daytona’nın 4130 kronograf hareketine dayanıyor. Zamanın yanı sıra, 4146 da regatta kronograf işlevine güç verir.

Esasen, kullanıcı 10 ila 1 dakika arasında geri sayım yapmak için saati kullanabilir (10 ila 1 arasında işaretlenmiş iç kısmi halkada gösterildiği gibi). Ayrıca, gerekirse geri sayımın ortasında kronograf eli başlangıç konumuna “geri gelebilir”. Ayrıca, geri sayım sıfırlandığında, 10’dan 1’e seçilen orijinal geri sayıma geri dönecektir. Bir regatta kronografı, en azından söylemek için bir işlev olsa da, 10 dakikalık bir geri sayım işlevi kesinlikle Yelkenli yarışında önemli bir yere sahiptir.

Calibre 4146 pratik olarak 72 saatlik güç rezervi sunar. Ek olarak, 2015 ve sonrasında üretilen tüm Rolex saatleri gibi, daha iyi hassasiyet oranlarıyla yeniden tanımlanan “Superlative Chronometer Resmi olarak Sertifikalı” işareti taşır.

Rolex, daha önce ki modellerinden daha iyi hale getirmek için modellerini sürekli geliştirmesi ile ünlüdür. Bazen büyük silme – değiştirme değişiklikleri var, bazı zamanlarda, bu durumda olduğu gibi, bunlar küçük ama önemli unsurlardır. Yacht-Master II’nin eski veya yeni kadranını tercih ediyor musunuz? 32 mücevherli Yacht-Master’daki düşünceleriniz neler?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

hublot unico sapphire saat Hublot Saatler

Hublot Saatler

rolex cellini eta replika kol saati atasaat 2017 Yeni Rolex Cellini Moonphase Saat Modeli Replika Saat

2017 Yeni Rolex Cellini Moonphase Saat Modeli Replika Saat