Rolex Submariner Takvimsiz Eski Model

rolex takvimsiz Rolex Submariner Takvimsiz Eski Model

Eski bir Rolex Submariner‘ın en önemli özelliklerinden biri, bir tarih gösterisinin bulunmamasıdır. 1953’teki ilk tanıtımından 1960’lı yılların sonundaki 1680 referansına kadar, Rolex’in Submariner’inde yalnızca günün saati görüntülendi. Rolex’in şu anda ürettiği neredeyse her Submariner bir tarih komplikasyonuyla donatılmıştır; Bununla birlikte, özünde, Submariner hattı sadece basit, zamana bağlı bir saattir.

rolex submariner eski Rolex Submariner Takvimsiz Eski Model

Rolex Submariner Referans No. 114060

Günümüzde, bir tarih fonksiyonu eklenmeden Rolex’in sunduğu tek Submariner modeli, referans numarası olan 114060’dır. Paslanmaz çelikte ve siyah bir kadran ve çerçeve ile sadece 114060 varyasyonu mevcut değildir; Ancak bu konfigürasyon, Submariner’in klasik tasarımına ve ruhuna en doğru olanıdır.

7,500 $ ‘lık bir perakende fiyatı ile referans 114060, Rolex’in mevcut serisinde en ucuz Submariner, Rolex’in paslanmaz çelik Submariner’inden daha ucuza, referans numarası 116610’a ulaştı. Tarih komplikasyonu ve Cyclops dışında Kristalin yüzeyinde bulunan büyütme baloncuğu, iki saat aynıdır diyebiliriz.

rolex eski submariner Rolex Submariner Takvimsiz Eski Model

Tarih özelliğinin bulunmaması nedeniyle, referansın 114060 içindeki hareketi, referans 116610 Submariner’inde bulunan hareketinden farklıdır. Geçerli olmayan Submariner, Rolex’in kalibre 3130’u ile donatılmışken, referans olan 116610 zamana göre test edilmiş kalibre 3135 makina hareketi ile güçlendirilmiştir. Her iki makina aynı kronometre sertifikasını paylaştığından, performanstaki herhangi bir farklılık neredeyse mevcut değildir.

MALZEME YAPISI NASIL PEKİ ?

Submariner modelinin geri kalanında olduğu gibi, 114060 referansı, 40 mm’lik bir kasa çatısına ve Rolex’in tescilli seramik bileşiminden Cerachrom’dan yapılmış, ve çizilmeye karşı dayanıklı ve hemen hemen UV ışınlarına maruz kalmayan bir çerçeve içine yerleştirilmiştir. Buna ek olarak, referansın 114060 referansındaki bilezik tamamen aşınmaya dirençli ve parlak, pürüzsüz bir cila elde edebilen 904L paslanmaz çelik üretimine aittir.

KASA İÇİNDEKİ MAKİNA ?

Tarihsel olarak, Rolex’in güncel olmayan Submariner’ı, daha düşük maliyetli bir dalış izleme seçeneği sunarken, COSC derecelendirilmemiş bir hareketi içeriyordu. Tüm tarihli Submariner saatlerinin gösterdiği COSC toleranslarını karşılayan veya aşan hareketler yaşanırken, referans 114060’un hemen öncülünde dahi COSC dereceli bir hareket bulunmamaktadır.

eski model submariner Rolex Submariner Takvimsiz Eski Model

Rolex’in kalibre 3130’unun eklenmesiyle, referans 114060, tarihsiz Submariner ile Rolex’in efsanevi dalış izleme hattının geri kalanı arasındaki boşluğun çoğunu kapattı ve zaman ölçüm performansı şimdi Submariner hattı boyunca hemen hemen aynı olmalıdır.

Referans 114060, en kullanışlı ve mütevazi biçimde sunulmuş olan Rolex’in efsanevi dalış saatinin en son enkarnasyonunu temsil eder. Rolex’deki yerini koruyan bir dizi saat. Submariner, aslen lüks bir madde ya da durum sembolü olarak tasarlanmamıştı; Su altındayken zamanı ölçmek için kullanılan, pratik ve güvenilir bir dalış aracı olması gerekiyordu. Submariner şu anda çeşitli renklerde ve kıymetli metal konfigürasyonlarda mevcut olmasına rağmen Rolex Submariner Saat modelinin kalbini ve ruhunu asla unutmadı; bu da tarihsel bir zorunluluk olmadan paslanmaz çelik dalış saati üretmeye devam etmelerini sağlıyor: referans 114060 .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ap frosted Audemars Piguet Gerçek ve Sahte Farklılıklar İncelemeler

Audemars Piguet Gerçek ve Sahte Farklılıklar İncelemeler

armani saat replika Kopya Replika Çakma Armani Saatler

Kopya Replika Çakma Armani Saatler