Rolex Submariner ve Omega Seamaster’ı Karşılaştıralım

rolex submariner eta swiss replika saat atasaat Rolex Submariner ve Omega Seamaster'ı Karşılaştıralım

Rolex Submariner vs Omega Seamaster Rolex Submariner ve Omega Seamaster'ı Karşılaştıralım

Rolex 1954’de (1953’te piyasaya sürülen!) Submarineri piyasaya sürdüğünde (üç farklı versiyonda!), Omega Seamaster koleksiyonunu yaklaşık altı yıl önce elde etmişti. Bununla birlikte, Seamaster, daha pahalı olan Constellation elbisesinin saatine benzerlik gösteren, su geçirmez ve tozsuz bir saat olan Rolex Submariner, gerçek bir dalgıç saatiydi. 1957’ye kadar Omega’nın Rolex Submariner’a “cevabını” sunması gerekiyordu.

Omega Seamaster 300 atasaat Rolex Submariner ve Omega Seamaster'ı Karşılaştıralım

Seamaster 300, Railmaster ve Speedmaster ile birlikte tanıtıldı. Her üçü profesyoneller için uygun olan saatler olarak pazarlandı. Rolex Submariner gibi Omega Seamaster 300’ün suya direnci de 200 metreye çıktı. Omega, model adlarında “300” kullandı, çünkü 200 metrelik derecelendirme, kullandıkları test cihazlarının bir sınırlandırmasıydı. Gerçekte, saat, test cihazı tarafından belirtilen 20 çubuktan daha fazla basınca dayanabilir.

YÜKSEK ÜRETİM SAYILARI

Rolex ve Omega pazardaki en iyi dalış saati olmak için mücadele etti. Orada başka rekabet olsa da, Rolex ve Omega’nın yüksek üretim sayılarına uyacak hiç kimse yoktu. Rolex 800.000 saat ve Omega yaklaşık 600.000 saat ürettiği için bu güne kadar uzanıyor. Bu rakamlar endüstri tahminleri olarak kabul edilmektedir, çünkü iki şirketin kendileri sadece kaç saat ürettikleri (ve sattığını) bilen tek kişilerdir.

SUBMARİNER DATE vs PLANET OCEAN 600M

Rolex Submariner atasaat Rolex Submariner ve Omega Seamaster'ı Karşılaştıralım

Seamaster ailesi, Aqua Terra , Planet Ocean , 300M ve yakın zamanda piyasaya sürülen 300 (ilk 1957 modellerinin yeniden yapımı) gibi birden fazla koleksiyon içeriyor . Rolex için konuşmak gerekirse daha basit diyebiliriz. Kullanılan malzemeler arasında bazı farklılıklar olmasına rağmen yalnızca Submariner modeli var. Elbette, Rolex Submariner Saat daha profesyonel özelliklere sahip olan Sea-Dweller ve DeepSea Sea-Dweller da var.

Omega Seamaster 600 atasaat Rolex Submariner ve Omega Seamaster'ı Karşılaştıralım

Bu makalede mantıklı bir karşılaştırma yapabilmek için Rolex Submariner Date 116610LN ile paslanmaz çelik bileziklere sahip Omega Seamaster Planet Ocean 600M’ye (Referans 215.30.44.21.01.001) kıyaslamalıyız. Rolex Submariner’ın liste fiyatı, 5.800 Euro’luk Omega Seamaster Planet Ocean ile kıyaslandığında, 7.800 avrodan biraz daha yüksek fiyatı mevcut.

KASA VE ÇERÇEVE

Omega Seamaster kasa atasaat Rolex Submariner ve Omega Seamaster'ı Karşılaştıralım

Rolex Submariner Eta Saat Date çapı 40 mm’dir ve 1950’lerden itibaren ilk Submariner modellerinin bir aile üyesidir. Selefi, alüminyum çerçeve ve sallanan bileziği ile daha da fazla tanındı. Bununla birlikte, bu referans, önceki referansa kıyasla (16610) çok modern bir saat ve kalitede bir adım atma niteliğindedir. Günümüzde tüm Rolex çelik saatler gibi 904L kalite paslanmaz çelikten yapılmıştır. Bu çizilip çizilmediği anlamına gelmez, ancak düzenli olarak kullanılan 316L sınıfı çelikten daha fazla oksidasyona dirençlidir.

Omega’nın Seamaster Planet Ocean kasası, orijinal Seamaster 300’ü temel alır, ancak çapı 43.5 mm’de çok daha büyüktür. Seramik çerçeve, geniş kadran ve manuel helyum salıverme vanası ile orijinal CK2913 Seamaster 300 ile ortak yanı pek yoktur.

rolex submariner mavi blue atasaat Rolex Submariner ve Omega Seamaster'ı Karşılaştıralım

Bununla birlikte, her iki saatte de suya dayanıklılık sağlamak için vidalı bir taç vardır. Seamaster’in şeffaf bir arka yüzü vardır , burada Submariner’ın arka kısmı sağlam çeliktir. Rolex, Omega’nın yaşam tarzı tüketicisine biraz daha fazlasını amaçladığı alet saati konseptini benimser. Bununla birlikte, Omega’nın bir dalıcının saati için doğru kimlik bilgileri ve özellikleri olduğu ve Rolex’in esas olarak lüks bir saat olarak kullanıldığı gerçeğini değiştirmez. Rolex genellikle Submariner modeli tarafından dünyanın en çok kullanılan saatlerinden biridir. Lüksü ve şıklığı ifade eder. Eğer sizde bu kalite de bir saat almak istiyorsanız atasaat.com sayfamızdan yüzlerce modele bakabilir. Size uygun olan saati seçebilirsiniz. Eta Swiss Rolex Saatler için lütfen alışveriş kategorimizden inceleme fırsatı yakalayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

audemars piguet thin extra tourbillon eta saat SIHH 2018: Yeni Audemars Piguet Saatleri

SIHH 2018: Yeni Audemars Piguet Saatleri

rolex replika bayan saati Kişiliğinize Uygun Rolex Saat Modelini Bulun

Kişiliğinize Uygun Rolex Saat Modelini Bulun