Rolex Submariner Eta Swiss Saat Gelişimi !

rolex eta saat atasaat Rolex Submariner Eta Swiss Saat Gelişimi !

Başarılı insanların çoğu, bu altın rüyası Rolex’i hayal etmektedir. Adını veren marka güvenilirliği sembolü ve zenginliği temsil etmektedir. Rolex yüksek maliyet doğrudan sebebi teknik mükemmellik ile ilgilidir ve sadece değerli metalleri ve doğal taşları kullanılarak üretimi sağlanmaktadır. Her şey 1908 yılında Londra’da başladı. Ürünlerinin reklamı hakkında unutmadan ise Hans Wilsdorf hemen otomatik mekanizma üretimine eğilim veren isim oldu, Saatçi olarak yaşamına son vermiştir. Örneğin, 1926 yılında dünya topluluğu Manş Denizini yüzerek bir kadının cesareti karşısında şok oldu. Ama daha da önemli olan 15 Saat suda zaman geçiren ve Manş Denizini geçtikten sonra Role Oyster saatinde herhangi bir zarar görüşmemiş ve su geçirme işlemi görülmemiştir! Dünyada su geçirmeyen ilk saat olarak kayıtlara geçmiştir. Dünya üzerinde Rolex markası, lüks ve zenginlikle eş anlamlı olarak değer kazanmıştır.

1945 yılında, Rolex’e otomatik takvim entegre edilmiş, ancak daha sonra bir su geçirmez kaplama sonrası ikinci ödülü elde etti. Fuarda, “Rolex Submariner” adı altında günlük yaşamda sualtında kullanılmak için amaçlanan, Basel, İsviçre’de tanıtıldı. Aşağıdaki on yılda gerçekleşen dalgıçların tercihi oldu ve inanılmaz derecede popüler hale gelmiştir. 1956 yılında şirket 660 feet derinliğe dalan Rolex saat, yayınladı. Birkaç eklemelerle modeli “Submariner” İngiltere Kraliyet Deniz Kuvvetleri dalgıçlar tarafından kabul edildi.

Rolex saat imalatının işlemi çok zahmetli bir iştir. Örneğin, “İstiridye” modeli gövdesini (Rolex Oyster) üretmek için, yüzlerce işlem yapmak gereklidir. Kendinden kurmalı mekanizması geliştirilmesi bu gövdenin içinde, 12 ay sürdü. Kurmalı mekanizmada el ile kurma işlemi yapıldığında içinde ki yay reservesi güç kazanmaktadır. Bugüne kadar, erkek ve kadın olarak Rolex Oyster’in 170 saat modeli vardır. Yeni Koleksiyon Rolex zamanın ruhunu yansıtan, fakat bu bariz değişkenlik için sabit bir kalite ve prestij yaratıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

audemars piguet saat Audemars Piguet Gerçek ve Sahte Ürün Karşılaştırması

Audemars Piguet Gerçek ve Sahte Ürün Karşılaştırması