Rolex Saatlerin Özellikleri

rolex daydate eta swiss saat Rolex Saatlerin Özellikleri

Rolex Saatlerin Özellikleri

Rolex saatler, Hans Wilsdorf’un kurduğu şirkette üretilmeye başlanmıştır. O yıllarda kol saatleri çok fazla üretimde yoktur ve olan saatler ise hassas değildir. Hans Wilsdorf, aksesuar olarak da kullanılan bu saatlerin güvenilir olmasını sağlamıştır. İsviçre’de bir şirketten temin ettiği hassas malzemeler ile saati üretti. Bu saate de ‘Rolex’ adını verdi.

Rolex’in kaliteli olmasının en büyük nedenlerinden biri kullanılan malzemelerin hassas ve güvenilir olmasından dolayıdır. İlk üretildiği yıllarda bu saat üzerinde kronometrik hassasiyete oldukça önem verildi ve bu yönde sürekli olarak araştırmalar yapıldı. İsviçre Kronometrik Hassasiyet Sertifikasını alan ilk kol saati oldu. Aynı zamanda ilk su ve toz geçirmeyen kol saatidir. Kasası korumalı bir şekilde yapılmıştır. İlk otomatik kurmalı saattir.

rolex datejust 41mm eta swiss saat Rolex Saatlerin Özellikleri

Farklı alanlara yönelik saat modelleri mevcuttur. Her koşula oldukça dayanıklı olmasından dolayı başarılı insanların saati olarak ünlenmiştir. Dalgıçlara uygun saatler tasarlanması, pilotlara uygun saatler tasarlanması ile ‘Rolex’ markası gün geçtikçe en iyi marka haline gelmiştir. Aynı zamanda bayanlara özel modelleri de oldukça şık ve zarif dizaynlar içermektedir. Boyutu da biraz daha küçük olmakta ve kolay bir kullanım sağlamaktadır.

Rolex Saatlerin Tercih Edilme Nedenleri

Rolex saat modelleri oldukça fazla çeşitlilik ve tasarımlarda mevcuttur. Kullanılan malzemelerin kalitesi ve işçiliği oldukça iyidir. Her ihtiyaca yönelik modeller de mevcuttur. Su geçirmeyen, soğuğa ve darbelere dayanıklı, hıza karşı dayanıklı, tarihi gösteren ve yarışlara uygun şekilde saat modelleri mevcuttur. Mekanizması son derece iyi olan Rolex saatlerin kasaları da kaliteli çelikten üretilmektedir. Kullanılan malzemeler kolay oksitlenmeyen malzemelerdir. Bu nedenle uzun yıllar kullanım sağlar.

Rolex saatlerin çerçevelerinin çizilme ve darbelere karşı daha dayanıklı olması için sert seramik malzeme kullanılmaktadır. Aynı şekilde yüzeyinin pırlantayla parlatılması nedeni ile de ışıltı sağlamaktadır. Bu sayede dikkat çekici şıklığa ulaşmayı da sağlar.

Rolex saatler normal kol saatlerinden oldukça farklıdır. İçerisinde binlerce parça bulunmaktadır ve bu parçalar birbirine bağlı olarak çalışmaktadır. Aslında bakıldığı zamanda ince malzemelerin kullanıldığı sanat eseridir. Bu nedenle saatin üretimi dahi oldukça pahalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

audemars piguet selfwinding replika saat etasaat Replika Saat Ne Demektir ? Tercih Ediliyor Mu ?

Replika Saat Ne Demektir ? Tercih Ediliyor Mu ?

rolex 3135 submariner eta swiss replika saatler atasaat Rolex Otomatik Mekanizma Replika Eta Saat

Rolex Otomatik Mekanizma Replika Eta Saat