AY TUTKUNLARI İÇİN IWC SAAT !

c80aac51771db39dab07f44cd40b6279 AY TUTKUNLARI İÇİN IWC SAAT !

IWC Schaffhausen seçkin saatçilik sanatına olan katkılarını Ay fazını kullandığı iki yeni modeli taçlandırıyor.
IWC Schaffhausen IWC 52000 kalibresi ile birisi çift ay (Ref. 5034) diğeri ise tek ay (Ref. 5033) modellerine sahip Portugieser Perpetual Calendar’ı saat sevelere sundu.
2015 yılı koleksiyonunda yer alan Portugieser Perpetual Calendar’ın her iki modelinde yer alan Ay evresi göstergesi sadece görsel açıdan kadranı süsleyen bir unsurdan çok öte. Görülmesi çok mümkün olmayan seçkin bir saatin teknik bakımdan da zirvede olabileceğinin ender örneklerinden birisi.

iwc perpetual calendar eta swiss atasaat AY TUTKUNLARI İÇİN IWC SAAT !


Ay dünyanın etrafında tam olarak 29 gün, 12 saat, 44 dakika ve 3 saniyede dönüyor. Bu firmanın yetenekli ustaları sadece dişlileri kullanarak bu döngüyü mükemmel bir şekilde göstermeyi başardılar. 1980’lerde usta tasarımcı Kurt Klaus bu takvimi öyle bir tasarlamıştı ki mini bir sapma ancak 122 yılda bir kez meydana geliyordu. 2003 yılına gelindiğinde IWC’nin 5000 kalibresi ortaya çıktığında bu sapma sadece 577,5 yılda bir sefere düşürüldü.
Portugieser Perpetual Calendar’ın çift aylı modelinde Ay evresi ve kuzey – güney yarıkürelerdeki ay durumunu gösteriyor. Bununla beraber modelde seride yer alan bir sonraki dolunaya geri sayım göstergesi kullanılmadı. Tasarımcılar bunun yerine alt kadranı yıldızlarla bezeli gece göğüne dönüştürdü.
Kadranın dengeli ve zarif gözükmesi için tarih ve hafta alt kadranlarında aynı renkler tercih edilmiş.
Tek aylı modelde ise görünür bir değişiklik söz konusu değil. Fakat sayısız küçük rötuşlardan bahsetmek mümkün. Kenarları kavisli ön cam kullanılarak kasanın optik yüksekliği azaltılmış. Daimi takviminde ise sadece ay döngüleri değil dakikalar, saniyeler, tarih, saat, gün, ay ve yıl dört hane ile gösterilmiş.

atasaat eta saat iwc AY TUTKUNLARI İÇİN IWC SAAT !


Saate her yüzyılda bir müdahale edilmesi gerekiyor. Bunun nedeni tek bir artık yılın atlanması. Bu yüzden 1 Mart tarihinde saatin takvimi bir yapımcı tarafından bir gün ileri alması gerekecek.
Her iki modelin de güç rezervi 7 gün ve bunu çift yönlü Pellaton kurma mekanizması sağlıyor. Kasa sırtında safir cam kullanılmış. IWC 52610 ve 52615 mekanizmaları saatin sofistike tasarımını gözler önüne seriyor. 52000 kalibresinin yeni özellikleri bu modellerde görmek mümkün.
Tek aylı Portugieser Perpetual Calendar iki farklı alternatif sunuyor. 18 karat beyaz altın kasaya sahip model arduaz renginde kadrana sahip. 18 karat kırmızı altın kasaya sahip model de ise gümüş kaplama kadran ile mavi üzerinde kırmızı altın bir plaka bulunuyor.
İki ay evreli Portugieser Perpetual Calendar ise gece mavisi kadrana sahip modeli için beyaz altın kasa kullanılmış. Saatlerde lüks Santoni timsah derisi kayışı kullanılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

atasaat rose gmt Baselworld 2018 Rolex GMT Master II Eta Swiss Saat

Baselworld 2018 Rolex GMT Master II Eta Swiss Saat

rolex submariner atasaat etasaat Rolex Submariner 116610 İncelemesi

Rolex Submariner 116610 İncelemesi