OYSTER PERPETUAL
SEA-DWELLER

Tüm Rolex saatleri gibi yeni Sea‑Dweller da, Rolex tarafından 2015’te tanımı yeniden belirlenen Superlative Chronometer (Üstün Kronometre) sertifikasına sahiptir ve böylelikle bilekte eşsiz performansı temin eder.

Derecelendirme, PVD (Fiziksel Buhar Biriktirme) yoluyla ince bir platin tabakasıyla kaplanmıştır. Şık siyah kadran, karanlık şartlarda mükemmel okunurluk için uzun ömürlü mavi bir ışıltı yayan parlak bir malzemeyle doldurulmuş geniş Chromalight saat imlerine ve ibrelere sahiptir.

OYSTER KASA, SU GEÇİRMEZLİK SEMBOLÜ

1220 metre (4000 fit) derinliğe kadar su geçirmezlik garantisine sahip Sea‑Dweller modelinin Oyster kasası bir dayanıklılık örneğidir. Kendine has şekliyle orta kasası, tek parça, aşınmaya karşı son derece dirençli 904L çelikten işlenmiştir. Yivli arka kasa, yalnızca Rolex saat ustalarının mekanizmaya erişimine izin veren özel bir aletle hermetik olarak vidalanmıştır.

OYSTER PERPETUAL YACHT-MASTER II

Saatin daha rahat okunabilmesi için, kadran üzerinde saat 12 konumunda üçgen bir saat imi ve saat 6 konumunda dört köşeli bir saat imi yer almaktadır. Üzerindeki parlak disk sayesinde akrep, yelkovandan rahatlıkla ayırt edilebilir.

KAPTANLARIN SAATİ

2007’de tasarlanmış profesyonel bir regatta saati olan Yacht‑Master II, Rolex tarafından geliştirilmiş özel bir işleve sahiptir: anında senkronize edilebilen mekanik hafızaya sahip programlanabilir bir geri sayım. Bu işlev, bir regatta için çok önemli olan başlama anı sırasındaki hassas zamanlama ihtiyacına cevap verir. Teknik açıdan karmaşık olsa da, kullanımı oldukça basittir: Rolex tarafından geliştirilmiş, çerçeve ve mekanizma arasında yenilikçi bir arayüz olan döndürülebilir Ring Command çerçeve aracılığıyla geri sayım programlamasına erişebilir ve onu kilitleyebilirsiniz.

Yacht-Master II modelinin geri sayımı 1 ila 10 dakika arasında bir süre için programlanabilir. Sıfırlandığında önceki ayara geri dönmesi için, program mekanizma tarafından hafızaya alınır. Geri sayım lanse edildiğinde, resmi yarış geri sayımına uyması için anında senkronize edilebilir.

PERPETUAL KALİBRE 4161

Yacht-Master II, tamamen Rolex tarafından geliştirilmiş ve üretilmiş otomatik kurmalı mekanik bir kronograf mekanizması olan kalibre 4161 ile donatılmıştır. Yapısı, üretim kalitesi ve yenilikçi özellikleri onu benzersiz bir biçimde hassas ve güvenilir yapar. 35.000 saati aşkın geliştirme çalışmalarının sonucu olan bu zengin Rolex teknolojisi, patentli bir işleve sahiptir ve 360 civarında aksamı kapsar. Bunlardan bazıları, Rolex’in tamamen kendi bünyesinde ustalıkla yürüttüğü bir mikro üretim teknolojisi olan UV-LiGA ile üretilir. Bu teknoloji, küçük ebatları veya karmaşık geometrisi nedeniyle imalatında klasik makine işleme yöntemlerinin uygulanamadığı aksamların üretimini sağlar.

OYSTER PERPETUAL COSMOGRAPH DAYTONA

Rolex, Oyster Perpetual Cosmograph Daytona modelinin 18 kt sarı, beyaz veya Everose altından yapılmış üç yeni versiyonunu sunar. Bu versiyonlar, metal bir parçayla sağlamlaştırılmış elastomerden yapılan yenilikçi Oysterflex bileziğe sahiptir.

Tüm Rolex saatleri gibi yeni Cosmograph Daytona modelleri de, Rolex tarafından 2015’te tanımı yeniden belirlenen Superlative Chronometer (Üstün Kronometre) sertifikasına sahiptir ve böylelikle bilekte eşsiz performansı temin eder.

PERPETUAL KALİBRE 4130

Cosmograph Daytona, tamamen Rolex tarafından geliştirilmiş ve üretilmiş otomatik kurmalı mekanik bir kronograf mekanizması olan kalibre 4130 ile donatılmıştır. Rolex teknolojilerinin bir bileşimi olan yapısı tamamıyla yeniden tasarlanmıştır: kronograf işlevi için gereken bileşenlerin sayısı önemli ölçüde azaltılmış ve böylece mekanizmanın güvenilirliği artırılmıştır.

OYSTER PERPETUAL SKY-DWELLER

DÜNYA GEZGİNLERİNİN SAATİ İLK KEZ 904L ÇELİK VE 18 KT ALTIN KOMBİNASYONUYLA KARŞINIZDA.

Rolex, dünya gezginlerinin klasik saati Oyster Perpetual Sky‑Dweller modelinin sarı Rolesor veya beyaz Rolesor (904L çelik ile 18 kt sarı veya beyaz altın bileşimi) seçenekleriyle yeni versiyonlarını ilk kez sunar.

Tüm Rolex saatleri gibi yeni Sky-Dweller da, Rolex tarafından 2015’te tanımı yeniden belirlenen Superlative Chronometer (Üstün Kronometre) sertifikasına sahiptir ve böylelikle bilekte eşsiz performansı temin eder.

Dünya gezginleri için şık bir saat olan Oyster Perpetual Sky‑Dweller, sofistike bir teknolojiyi ve kullanım kolaylığını mükemmel şekilde harmanlayan devrim niteliğindeki tasarımıyla iddialı bir saattir. 11 patentle korunan bir teknoloji şaheseri olan Sky‑Dweller, dünyayı dolaşanların zamanı kolayca ölçebilmeleri için gereken bilgileri, oldukça orijinal ve daha önce benzeri görülmemiş bir biçimde sağlar.

Bir Rolex saatinde altın ve çeliğin birleşimi olan Rolesor, 1933’te ismin tescillenmesinden bu yana markanın belirleyici bir özelliği olmuştur. Biri asil ve değerli, parlaklığı ve dayanıklılığıyla çekici; diğeriyse son derece dirençli, sağlamlığı ve güvenilirliği ile ünlü iki metalin talihli buluşmasıdır. Tüm bu nitelikler, bir Rolex saatinde bir araya gelen zarafet ve performansı mükemmel biçimde yansıtır. Sky‑Dweller saatinin sarı Rolesor versiyonunda çerçeve, kurma kolu ve merkezi bilezik bağlantıları 18 kt sarı altından, orta kasa ve bileziğin dış bağlantıları ise 904L çelikten yapılmıştır.

Oyster Kasa, SU GEÇİRMEZLİK SEMBOLÜ

100 metre (330 fit) derinliğe kadar su geçirmezlik garantili Sky‑Dweller modelinin Oyster kasası bir dayanıklılık örneğidir. Kendine has şekliyle orta kasası tek parça 904L çelikten yapılmıştır. Yivli arka kasa, yalnızca Rolex saat ustalarının mekanizmaya erişimine izin veren özel bir aletle hermetik olarak vidalanmıştır.

Twinlock çift su geçirmezlik sistemiyle donatılan kurma kolu da kasaya sıkı bir şekilde vidalanır. Tarihin kolay okunması için saat 3’te bulunan Cyclops lensli kristal, çizilmeye dayanıklı safirden yapılmıştır. Su geçirmez Oyster kasa, Sky‑Dweller modelinin yüksek hassasiyetli mekanizmasına optimum koruma sağlar.

PERPETUAL KALİBER 9001

Sky-Dweller, tamamen Rolex tarafından geliştirilmiş ve üretilmiş otomatik kurmalı mekanik bir saat mekanizması olan kalibre 9001 ile donatılmıştır. Yedi patentle korunan kalibre, markamızın geliştirdiği en sofistike kalibrelerden biridir. Yapısı, üretim kalitesi ve yenilikçi özellikleri onu benzersiz bir biçimde hassas ve güvenilir yapar.

SKY-DWELLER İŞ BAŞINDA

Sky-Dweller modelinin üç temel fonksiyonunu ayarlamak hızlı ve kolaydır. Ayarlar herhangi bir sırada, sınırsız olarak, ileriye ve geriye doğru yapılabilir. Her bir işlev, döndürülebilir Ring Command çerçeve aracılığıyla seçilir ve yalnızca tek bir ayar konumu olan kurma koluyla ayarlanır. İşlem 1-2-3 kadar basittir.

 


Rolex Daytona Kaliteli Kopya !

Rolex Daytona dünyanın her yerinde en çok aranan, pahalı ve ünlü saatlerden biridir. Yine de, başarısı ve gelişimini açıklamak kolay değildir. Popülerliği ve değeri, mükemmel tasarımının, son derece hassas mekanizmanın ve en sevilen bazı şöhretlerin ve telif haklarının bir araya getirilmesinin bir sonucudur. Sadece Rolex, böyle benzersiz bir tasarım başlatmış olabilir ve şöhretini o kadar doğal bir şekilde artırabilirdi.

Rolex Daytona klasik bir saattir. Servet, sosyal statü ve lüksü temsil eder. Orijinal modeli göze alabilmemiz için yalnızca birkaçımız var, ancak gizlice bir gün elimizde bir tane takmamızı umuyoruz. Bunun farkında mısınız bilmiyorum, ancak en popüler Daytona tasarımlarından bir tanesi siyah renkli kadran ve gümüş renk durumda ve bantlı model. Rolex saatleri söz konusu olduğunda en önemli özellik basitliktir. Marka, sade şıklığı sunma arzusuyla bu özel saatleri üretmeyi başardı. Rolex saatler mükemmel simetri, basit renkler ve ideal oranlardan oluşan güzelliğin bir kanıtıdır.

 

Ayrıca siyah renkli kadran ve gümüş renkli durumda Rolex Daytona‘nın görünümünü seviyorsan, o zaman bu en çok satan tasarımın özelliklerini öğrenmeye davet ediyorum. Bu özellikler, mükemmel bir eşleme ve kötü hazırlanmış bir eşya satın alma arasındaki farkı yaratabilir.

 

Önce kadranı gözlemlemelisiniz. Rolex Daytona saatinin kadranı daima mükemmel olacak. İstisna yok. Renk derin siyah, doku pürüzsüz ve mat olur, gümüş işaretler ve taç logosu güzel ve temiz bir parlaklığa sahip olacak. Hiçbir koşulda, orijinal bir Rolex Daytona, kadranı, belirteçleri veya herhangi bir lekeye parmak izi, hatta tek bir toz lekesi bile göstermeyecektir. Bu ayrıntılara dikkat edin, çünkü iyi bir Rolex Daytona kopyası ile kötü kalite sahte bir saat arasındaki farkı yaratırlar. Ayrıca, doğru şekilde klonlanmış Daytona, küçük kadranlarda doğru numaralandırmanın, kadranın her tarafında oyulmuş “Rolex” kelimesi ve saat 6.40’ın üstünde safir kristalinde oyulmuş Rolex taç logosu lazerinin bulunması gerekir.

Rolex Daytona replika saatlerinde kullanılan malzemeler çok önemlidir. Cam safir kristal olmalıdır. Bu çok dayanıklı malzeme, saati günlük kullanım, çizik veya güçlü şoklardan korur. Kasa, bant ve düğmeler tam katı paslanmaz çelikten hazırlanmalıdır. Bu, saati ağır ve özgün hissettiriyor ve dayanıklılığını arttırıyor.

Orijinal Rolex Daytona saatler yüksek dereceli bir otomatik mekanizma ile birlikte gelir. Çoğu ticaret acentesi, Asya veya İsviçre ETA hareketi ile kopyalar sunar. Asya versiyonu, İsviçre ETA’nın mevcut en iyi fiyatı ise çok pahalı. Bir saat uzmanı değilseniz ve aşırı hassaslık gerektirmiyorsanız Asya mekanizmasını seçebilirsiniz. Aradaki fark gerçekten farkedilebilir değil.