Tüm alışverişlerinizde ücretsiz kargo !

Eta Saat

Birçok saat severin merak ettiği bu mekanizma tam olarak ne anlama geliyor, bu yazımızda gerçek olarak bahsetmek istedim siz saat sevenlere. Öncelikli olarak Eta ,İsviçre saat üreticilerinin hemen hemen % 85 ‘inin tedariğini yapan firmadır.Kendi içinde makinelerini üreten şirketleri çıkardığımızda geriye kalan tüm markaların tedariğini yapan şirket ETA ‘dır.SWATCH GROUP’ A bağlı olan ETA saat dünyasında tekel olmuştur.

Peki; replika saat satan firmaların satmış olduğu ETA SAAT ne anlama gelmektedir.Gerçektende satılan bu saatlerin içinde gerçekten de bu makineler bulunmakta mıdır, sizlere bunu kısaca izah etmek istiyorum.Nasıl olur da bu kadar pahalı ve özel bir  mekanizma kopya saatlerin içine girer.Aslına bakarsanız tabi ki  böyle bir şey mümkün değildir, haliyle böyle büyük bir üne sahip firma kopyalanmış ürüne makine vermesi de imkansızdır.Biz saat satıcılarının efsanesi demek yersiz olmaz; yüksek seviye replika saatler demek belki de daha etik olurdu.Kendi içlerinde kategorize ettiklerinden ötürü braas saat , a+++ saat , eta saat diye ayrıma gidilmiştir.

ETA’nın belki de en eski  kullanılmış mekanizması 2824-2 numaralı mekanizmadır.Tarihsel gelişimi 1950 ’ lere kadar geri götürebilir  yani mekanizmanın neredeyse 50-60 yıllık bir geçmişi vardır. Doğal olarak 2824’ün bunca yıl  içerisinde kendisini kanıtlamış , dayanıklılığı herkesçe onaylanmış bir mekanizma olduğu söylemeliyiz. ETA 2824; 25 taşlı jevel  bir mekanizmadır ve tarih göstergesine sahiptir. ETA 2824’ün farklı  bir versiyonu olan ETA 2836-2  ise hem tarih hem de ek olarak gün göstergesi vardır. Onun dışında 2824 ile 2836 arasında herhangi bir fark mevcut değildir. Boyutlarına ise 2824’ün çapı 26,5 mm, kalınlığı ise 4,6 mm’dir.

Birçoklarımızın da bildiği gibi Rolex Saatleri herkes bilir ve makinesinin ne olduğunu sorar 2836-2 mi acaba diye satıcılar olarak evet demekten alamayız kendimizi, Çin li üreticilerin taklit ettiği bu mekanizma kesin olarak birbiri ile alakası yoktur.Son zamanlarda kopya üreticilerinde kendini geliştirmesi ile 3135 mekanizmayı piyasaya sürmüşlerdir.Daha üst seviye olarak düşünebiliriz fakat unutmayalım ki asla kopya bir üründen orjinal çalışma, sağlamlılık, güven beklemek hata olur.Ne kadar kaliteleri üst seviye olursa olsun gerçek bir altın, nikel, titanyum, safir cam olamazlar.En önemlisi satıcıların bilgisine başvurmak değil bilinçli bir alıcı olmaktır.

Eta Saat hakkında merak ettiğiniz tüm soruları e-mail olarak sitemizde bulunan adreslere yazabilir gerektiğinde bize sorabilirsiniz.Tüm hedeflerin saat satmak olmadığını hatırlatırız.Siz Değerli müşterilerine keyifli alışverişler dileriz.

Yazıyı paylaş
  , , , , , ,


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir