Audemars Piguet Ruhunun Saat Dünyasına Verdiği Yön

audemars piguet all black siyah celik saat Audemars Piguet Ruhunun Saat Dünyasına Verdiği Yön

Saat Dünyasına Girişimcilik Ruhu Sayesinde Yön Veren Firma, AudemarsPiguet

1908 yılında Hamburg’ da 3 girişimci bir karar verir. Bu 3 arkadaş bir saat firması kuracaklardır. İşte AudemarsPiguet’ ın kurulması fikri bu 3 girişimci sayesinde ortaya çıkmıştır. Bir kırtasiyeci olan Claus-Johannes, banker olan Alfred Nehemias ve mühendis olan August Eberstein biraraya gelerek Simplo Filler isimli firmayı kurdular. Bu 3 arkadaş firmayı kurarken saat üretmek gibi bir fikirleri ya da hedefleri hatta hayalleri bile yoktu. Amaç elit kesim için kalem üretmekti, 1909 yılında son derece kaliteli ve ustalıkla tasarlanan kalemlerin üretimi başlamıştı. Bu dönemde firma günümüzde de hala aynı isimle devam ettiği AudemarsPiguet ismini almıştır. Marka bugünkü adını almış olmasına rağmen kurucuların aklında halen AudemarsPiguet erkek saat modeli ve çeşitlerini üretmek yoktu.

audemars piguet selfwinding erkek saat replika Audemars Piguet Ruhunun Saat Dünyasına Verdiği Yön

1977 yılında el değiştiren Marka Dunhill tarafından satın alınarak üretimine devam etmiştir. Bugün ise AudemarsPiguet üretimineRichemont çatısı altında devam etmektedir. Marka günümüzde saat sektörünün yanı sıra o dönemde kurulma sebebi olan kırtasiye sektöründe de elit kesimin vazgeçilmelerindendir. Aynı zamanda marka günümüz dünyasının en önde gelen saat markaları içinde kalem üretmektedir. 1908 yılında kurulmuş olmasına karşın AudemarsPiguet saat üretimine 1997 yılında başlamıştır. Bu tarih itibari ile Audemars Piguet replika saat modeli çeşitleri hayatımıza girmiştir. AudemarsPiguet dünya genelinde ürettiği kalemlerin kalitesi ile ün yapmıştı ve insanlara bu konuda güven vermişti. Marka saat üretimine başladıktan sonra sattığı saatlerde de kalitesinden ve tasarımından taviz vermeyerek insanların güvenini boşa çıkartmamıştır. Klasikleşen tasarımları geride bırakarak ilgi çekici tasarımlar yapmayı hedefleyen marka günümüzde bunu başarmıştır. Marka adını  Avrupa ve Alplerin en yüksek dağından almıştır.

AudemarsPiguet kopya saat modeli çeşitleri sayesinde saat markalarının klasikleşen tasarımlarının dışarısına çıkılmış ve insanlar sadece kalıplaşmış modeller ile giysilerin tamamlanmadığını görmüşlerdir. Sizde eğer alışılagelen tasarımların yanı sıra farklı şekilde tasarlanmış bir saate sahip olmak istiyorsanız firmanın ürettiği modellere kesinlikle bakmalısınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

hublot replika erkek seffaf saat Hublot Replika Saat Erkek Modelleri İçin

Hublot Replika Saat Erkek Modelleri İçin

tag heuer saatleri Tag Heuer Marka Saat Geçmişten Günümüze

Tag Heuer Marka Saat Geçmişten Günümüze